TAM BAĞIMSIZ KAPALI KALE TARAFTAR OLUŞUMU MANİFESTO


2008 Sezonu sonlarına doğru Tribün emekçisi büyüklerimizin ortaya koyduğu Bağımsızlık tavrından aldığı güçlü ile doğarak şekillenen Tam Bağımsız Kapalı Kale Taraftar oluşumu, Bünyesinde barındırdığı İsyankar Ruhu, Vatansever duruşu ve Bağımsız olma kimseye biat etmeme karakteriyle alt yapısını oluşturmuş ve Şehrin her sokağında bu duruşunu kaldırımlara ve duvarlara kazıyarak göstermiştir. ! İlk Sezon’ dan alınan kararlar doğrultusunda bir dernekleşme RED edilmiş varoluşun dışına çıkarak Türkiye tribünlerinden 2. Bir benzeri olmayan bağımsız bir Taraftar hareketi başlatılmıştır. Bu duruşun sonunda Şehrin karış karış her köşesi Tam Bağımsız Kapalı Kale Taraftar oluşumu için bir buluşma ve toplanma alanı olmuştur. Böylesi bir sokak hareketi Türk tribünleri için ilk başlarda ne kadar yadırgansa da daha sonra ki süreçte bu duruşun ne kadar menfaatsiz ve onurlu olduğunu herkes tarafından görülüp takdirle alkışlanmıştır.


Kayserispor ve Kadim Kayseri şehrinin bir bütün olduğu bilincini daha 70’li yılların başlarında tribünün tamamına yerleşmiş ve akıllarda yer edinmiştir. Kayserispor Tarihinde en büyük başarılarıda bu bilinçin en kuvvetli olduğu zamanlar da gelmiştir. ! Kayserispor bu şehrin en büyük Markası ve Değeri olması sonucu Tam Bağımsız Kapalı Kale Taraftar oluşumuda Kayserispor ismine ve değerine yakışır şekilde dik durarak Kayseri’nin en büyük Sivil Toplum örgütü haline gelmiştir. 50 Yılını deviren Koca Çınar Kayserisporumuzun içinde bulunduğu tüm olumsuzluğa, çekilen onca cefaya ve yıllar içerisinde bulunduğu kötü yönetimsel durumda dahi Tam Bağımsız Kapalı Kale Taraftar oluşumu çizgisini hiç bozmadan ne bir Şahsın adı altında saf tutmuş ne başka bir Siyasi oluşumun oyununa gelmiştir. Bu duruş halk tarafından Tam Bağımsız Kapalı Kale Taraftar oluşumuna Susma haykır KAPALI KALE HALKTIR ! Sloganını atfetmiştir.


1- Tribünümüzün önceliği her zaman Kayserispordur. Hiç bir menfaat gözetmeden bizler Kayserispor taraftarıyız. Hiçbir yönetim ya da oluşum bizi inandığımız değerler dışında hareket ettiremez.

2- Tribünümüzde hiyerarşi yaş esasına dayanır. Küçükler büyüklerine saygı duymakla yükümlüdür.

3- Tribünde her konuda birlikte hareket edilir. Bireysel küfür ya da protesto yapılmaz. Protesto ya da tepki olacaksa birlikte verilir.

4- Tribünümüz maçlara 90 dk takıma destek amaçlı gelir. Maç başlayıp bitene kadar susmaz. Bağırmayan taraftarın tribünümüzde yeri yoktur. (Tabi yaşı gereği herkes gücünün yettiğince)

5- Tam Bağımsız Kapalı Kale Taraftar oluşumu küfürden uzaktır. Maçlara gelen ailelerimiz, çocuklarımız, büyüklerimiz var. Bunun bilincinde olan tribünümüz stadlarımıza küfürü bitirmek adına her türlü hareketin yanındadır.

6- Tam Bağımsız Kapalı Kale Taraftar oluşumu şehrimize gelen her deplasman tribününe saygılıdır. Bizler hepimiz farklı renklere sevdalanmış aynı yolun yolcularıyız. Aynı şeyleri düşünür, aynı şeylere sevinir, üzülürüz. Deplasman yapmanın emek istediğini biliriz ve o emeğe cefaya saygı duyarız. Hiçbir tribüncünün burnunun kanamasına dahi içimiz elvermez. Bu bağlamda şehrimize gelen her tribüne gerekli kolaylığı göstermeye hazırız. Hiçbir deplasman otobüsünün taşlanmasını istemeyiz.

7- Tam Bağımsız Kapalı Kale Taraftar oluşumu başka tribünlerle kardeş değil dost olmayı tercih eder. Türkiye tribünlerinde kardeşlik olgusunun yanlış anlaşıldığını düşünüyoruz. Sonuçta hepimiz birbirimize rakibiz ve en büyük aşkımız kendi tuttuğumuz takımımız. Bu yüzden kardeşlik kurulan takımlarla rekabete girildiğinde ilişkiler de bozuluyor. Bizler bu bağlamda diğer tribünlerle dost oluruz ama kardeş olmayız.

8-Tam Bağımsız Kapalı Kale Taraftar oluşumu siyaset yapmaz. Tribünde Siyasete her türlü karşıyız. Hepimiz farklı dünya görüşlerine sahibiz. Herkes birbirinin fikrine saygı duyar ve karışmaz.

9- Tribünün emek işi olduğunu biliriz. O yüzden tüm pankartlarımız- anlık durumlar hariç- el emeğidir. Kapalı kale dijitale karşıdır.
KAYSERİSPOR